Kvačianska a Prosiecka dolina

9-10 km od Starého mlyna

Tieto dve doliny sa označujú ako najkrajšie doliny Slovenska, sú spojené turistickým okruhom začínajúcim v dedinách Prosiek alebo Kvačany.

Trasu si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb a schopností výberom iného vstupného bodu na trase, pridaním výhliadkového bodu a prestávky na občerstvenie. Tento náučný chodník vás prevedie skalami, vodopádmi, machom lemovanou lesnou cestou a cez slnečnú lúku k monumentálnemu historickému horskému vodnému mlynu Mlyny Oblazy, ktorý je jedným z posledných svojho druhu.

Možno budete musieť vyliezť po rebríku alebo dvoch, pridržiavať sa popri skale reťazami, ale chodník sa považuje za vhodný pre deti a nie tak skúsených turistov.

Odporúčaná trasa: 17 km 6-7 hodín: Z Prosieku → ústie Prosieckej doliny → Svorad → Prosečné → Ostruhy → Borovianky → Mlyny Oblazy → Kvačany → poľná trasa popod Chočské vrchy späť do Prosieku

Liptovská Mara

3 km od Starého mlyna

Je vodná nádrž na Liptove pomenovaná po zaplavenej dedine, ktorá bola zatopená pri stavbe priehrady v rokoch 1965 - 1975.

Obec Liptovský Trnovec začína na severnom brehu priehrady a hlavná pláž je vzdialená 15 minút chôdze od Starého mlyna.

Je obľúbenou letnou destináciou pre turistov, rybárov, milovníkov vodných športov a ponúka široký repertoár vodných aktivít. Môžete sa vydať na malebný výlet loďou alebo paddle boardom a sledovať západ slnka za vrcholkami Západných Tatier.

Jasná Chopok

22 km od Starého mlyna

Jasná v Nízkych Tatrách je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Jeho druhý najväčší vrchol Chopok (2 024 m) ponúka 50 km zjazdoviek, 23 lyžiarskych vlekov 5 mesiacov v roku.

 

V lete môžete vyraziť na turistiku alebo sa vyviezť lanovkou na Chopok. Výhľad je ohromujúci. Je takisto známy vďaka dobrodružným horským cyklistickým trasám, ale krátka prechádzka okolo Vrbického plesa ponúka dostatok horských dobrodružstiev pre rodinky s deti a nenáročných výletníkov.

 

Cesta z mlyna vedie Demänovskou dolinou, kde sa môžete najesť, napiť, nakúpiť, opraviť bicykel alebo si požičať kompletný lyžiarsky výstroj

Termálny aquapark Tatralandia

5 km od Starého mlyna

14 bazénov, 28 tobogánov, Surf Waves, tropický raj, Wellness, keltský saunový svet, reštaurácie...

Jedinečné vonkajšie termálne kúpaliská dostupné v horúcom lete aj v mrazivej zime.

Zdroj termálnej vody sa nachadza v hlbke 2 500 metrov a má teplotu 60 ° C. Jeho vysoký obsah minerálov je prospešný pre motorický, svalový a dýchací systém.

Voda je regulovaná na teplotu 36 ° C v prevažnej väčšine bazénov a na 40 ° C v relaxačnom bazéne s vodnými posteľami a vodnou fontánou.

K dispozícii sú taktiež dva kryté bazény s morskou vodou: tropický bazén a biela lagúna.

Termálny aquapark Bešeňová

15 km od Starého mlyna

13 bazénov, šmykľavky, reštaurácie, umelé vlny, preliezačky, detské tobogany, skákací hrad ...

Zdroj geotermálneho prameňa je 2 000 m hlboko, s teplotou 60 C.

Rovnako ako v Tatralandii, aj Bešeňová ponúka celoročné kúpanie vo vonkajších a vnútorných bazénoch s regulovanou teplotou vody.